
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Output Type | Digital |
| Interface | 2-Wire, I²C, SMBus |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 280 µA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Packaging | Reel |
| Resolution | 9 bit |
| Accuracy | 3 °C |
Stock: 5961
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81533
Ext.Price$0.81533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81533 | $0.81533 |
| 10 | $0.64896 | $6.48960 |
| 25 | $0.58999 | $14.74975 |
| 50 | $0.53637 | $26.81850 |
| 100 | $0.48762 | $48.76200 |
| 300 | $0.46279 | $138.83700 |
| 500 | $0.43922 | $219.61000 |
| 1000 | $0.41341 | $413.41000 |
